İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının son gününden ve son iftar menüsünden hepinize selamlıyoruz.

Bu gün mübarek Ramazan ayının 30. günü ve 30. gün iftar menüsüyle karşınızdayız. Tam 30 gün boyunca sevdiklerinize birbirinden lezzetli tarifler ile birbirinden güzel sofralar kurup hoş sohbet iftarlar geçirdik.

Ramazan Bayramının heyecanı herkesi sarmışken son iftar menüsünde başladığımız gibi bir uğurlama yapalım dedik. Öyleyse fazla uzatmadan hadi mutfağa geçelim ve son iftar soframızı hazırlamaya başlayalım.

30. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mercimek çorbası,
  • Güveçte yahni,
  • Pirinç pilavı,
  • Cacık,
  • Katmer

MERCİMEK ÇORBASIRamazan ayının 1. günü iftar menüsüne mercimek çorbası ile sıcak ve lezzetli bir giriş yaptığımız gibi 30. gün iftar menüsünde de Ramazan ayına veda ederken aynı çorba ile uğurlayalım istedik.

Ramazana veda sofrasına yakışır: Mercimek çorbası tarifi

GÜVEÇTE YAHNİRamazanın son gününe yakışır bir menüye önce ocakta usul usul piştikten sonra fırında lezzetine lezzet katarak pişen güveçte yahni ile devam ediyoruz. 30. gün iftar menüsüne baharatlar ile zenginleştireceğiniz bu enfes yemeği denemeyi unutmayın.

Lokum kıvamında: Güveçte yahni tarifi

PİRİNÇ PİLAVIEt yemeklerinin yanına ne yaparsanız yapın hiçbiri tane tane kaşıktan dökülen pirinç pilavı kadar yakışmayacaktır. Ama klasik pirinç pilavından sıkıldıysanız içerisine isterseniz mısır ya da garnitür ekleyerek lezzetine lezzet katabilirsiniz.

Hiç şaşmaz: Pirinç pilavı tarifi

CACIKHem et hem pirinç pilavı ikilisinin ayrılmaz yancısı hiç şüphesiz cacıktır. 30. Gün iftar menüsüne de içinizi ferahlatacak tazecik bir cacık yaparak iftar menünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

Bir Türk mutfağı klasiği: Cacık tarifi

KATMERRamazan Bayramı için hazırlıklara başlayan kişileri de rahatlatacak ve 30. Gün iftar menüsünü tatlısız geçirmek istemeyenleri çok oyalamayacak bir tarif ile geldik. Hazır baklavalık yufkandan en kolay ve lezzetli tatlı tarifi olan katmer ile Ramazan ayının son iftarına veda ediyoruz.

En kolay ve kısa sürede: Katmer tarifi 

Şimdiden afiyet olsun ve iyi bayramlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir