Microsoft Designer Özel Tebrik Kartları Oluşturma Desteği Sunuyor

Yapay zeka destekli grafik tasarım uygulaması Microsoft Designer, özel tebrik kartları oluşturmaya yönelik yeni bir özellik güncellemesi aldı. Microsoft 365 Insider sitesindeki bir gönderide şunlar belirtiliyor: “Tebrik Kartları, metin açıklamanızı benzersiz tarzınıza ve mesajınıza göre kişiselleştirilmiş bir tebrik kartına dönüştüren hızlı ve sezgisel bir araçtır. Kartın ön tarafında, açıklamanızdan esinlenerek yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir tasarım bulunur. İç kısımda ekstra kişisel dokunuş için düzenlenebilir bir mesaj bulunur.”

Artık kullanıcılar Microsoft hesaplarında oturum açıp Microsoft Designer sitesine gittiklerinde yeni Tebrik Kartları bölümüne gidebilecekler. Halihazırda beğenilebilecek bir tebrik kartı tasarımı olup olmadığını görmek için de bölümün Fikirleri Keşfet sekmesine göz atmayı seçebilirsiniz. Ayrıca, tasarımlarını özelleştirmek için aşağıdaki metin isteminde bazı değişiklikler yapmak da mümkün.

Ek kullanıcılar, Tebrik Kartları bölümünde bulunan Açıklama kutusuna kendi test istemlerini kolayca yazabilirler. Daha sonra Oluştur düğmesine tıklayabilir ve bu istem doğrultusunda dört farklı tasarım görebilirsiniz. Bu tasarımlardan birini seçebilir veya hiçbirinin işinize yaramaması durumunda isteminizi yeniden yazabilirsiniz. Favori tebrik kartı tasarımınızı seçtiğinizde, kartın içinde kendi mesajınızı oluşturmak için üzerine tıklayıp Metni Düzenle’yi seçebilirsiniz.

Son olarak, İyi Görünüyor butonuna tıklayın ve son olarak İndir seçeneğine tıklayın. Kart, cihazınıza mobil cihazlarda iyi gözüken dikey bir PNG dosyası olarak kaydediliyor. Özelliğin şu an için sadece İngilizce olarak sunulduğunu belirtelim.

Microsoft Designer’ın artık yatay ve portre görüntüler oluşturmaya izin verdiğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir